Menu

Najczęstsze pytania

+
Pytanie

Czy budowa ogrodzenia wymaga pozwolenia?

Budowa ogrodzenia nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. W niektórych przypadkach będzie jednak potrzebne zgłoszenie, czyli zawiadomienie o zamiarze wykonania ogrodzenia.

+
Pytanie

Jakie są warunki odbioru technicznego zamontowanego ogrodzenia?

Dokładny opis warunków odbioru technicznego jest opisany w Ogólnych Warunkach Sprzedaży w podpunkcie IV – Ważne Informacje (do pobrania na stronie www). Odbiór dokonywany jest po całościowym zakończeniu prac montażowych i po dokładnym sprawdzeniu z Klientem wszystkich elementów frontu.

+
Pytanie

Czy bramę samonośną można zamontować na każdej posesji?

Brama samonośna jest rodzajem bramy przesuwnej, w której skrzydło zawieszone jest wysięgnikowo. Dzięki temu brama przesuwa się, nie dotykając podjazdu. Aby zrównoważyć ciężar bramy, stosuje się przeciwwagę, która wydłuża całkowitą długość konstrukcji o około 40-50%.

Brama samonośna jest idealnym rozwiązaniem, gdy odległość między bramą a garażem lub budynkiem jest na tyle mała, że otwieranie bramy dwuskrzydłowej koliduje np. z samochodem stojącym na podjeździe. Rozwiązanie to nie znajdzie jednak zastosowania, jeśli nie będzie wystarczającej przestrzeni wzdłuż ogrodzenia pozwalającej na schowanie się całego skrzydła z przeciwwagą podczas otwierania. W części ogrodzenia, wzdłuż której chowa się brama podczas otwierania, nie jest również zalecane montowanie furtki.

+
Pytanie

Czy przęsła Konsport są od razu gotowe do montażu?

Dostarczane przez Konsport przęsła ogrodzeniowe są gotowe do zamontowania na słupkach. W zależności od modelu przęsła są montowane na dokręcane lub wklejane uchwyty montażowe lub przykręcane bezpośrednio do słupków.

+
Pytanie

Które ogrodzenie jest najszybsze w montażu?

Najszybsze w montażu jest ogrodzenie panelowe ocynkowane ogniowo – wszystkie elementy składowe dostępne są od ręki, a montaż materiałów nie wymaga dużego nakładu pracy.

+
Pytanie

Jak uzyskuje się efekt drewnopodobny w ogrodzeniach stylizowanych?

Efekt drewnopodobny jest na tyle łudząco podobny do naturalnego drewna, że Klienci błędnie oceniają, iż jest ono osiągnięte za pomocą okleiny ze wzorem drewna lub wręcz, że jest to naturalna deska. Innowacyjność polega właśnie na tym, iż efekt jest uzyskany w procesie malowania proszkowego, a więc zgodnie z systemem zabezpieczenia antykorozyjnego DUPLEX.

Skrócony opis procesu:

– ocynkowany profil przechodzi proces malowania proszkowego, w którym nakładana jest powłoka lakiernicza będąca podkładem pod dalsze czynności procesu uzyskiwania efektu drewnopodobnego,

– tak przygotowany element zostaje owinięty specjalną folią ze wzorami deski z drzewa sosny lub orzechu,

– między profilem a folią wysysane jest powietrze aż do stanu hermetyczności, czyli do kompletnego odcięcia dostępu powietrza,

– materiał poddawany jest oddziaływaniu bardzo wysokiej temperatury w piecach. Wizerunek z foli przenika w wiązania podkładu proszkowego,

– po kliku minutach następuje schłodzenie materiału i usunięcie foli.

+
Pytanie

jak dobrać ogrodzenie frontowe do swojej posesji?

Najlepszym, a zarazem najprostszym sposobem na podjęcie decyzji jest skorzystanie z wirtualnego studia konfiguracji ogrodzeń firmy KONSPORT dostępnego pod adresem:  http://studio.konsport.com.pl/ lub skorzystanie z porady eksperta na miejscu.

+
Pytanie

Jaki model ogrodzenia frontowego jest najczęściej wybierany?

Klienci firmy KONSPORT najczęściej decydują się na ogrodzenia palisadowe, w szczególności te modele z wypełnieniem poziomymi kształtownikami. Symbol w nawiasie oznacza przekrój kształtownika użytego w trakcie produkcji wybranego modelu ogrodzenia. Największą popularnością cieszy się model PP002(P82), który zapewnia maksimum dyskrecji oraz model PP002(P64).

+
Pytanie

Gdzie najczęściej stosuje się ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe najczęściej stosuje się do wygrodzeń osiedli, boisk sportowych oraz obiektów przemysłowych. W przypadku posesji prywatnych ogrodzenie panelowe zazwyczaj stosowane jest do ogrodzenia boków i tyłu działki.

+
Pytanie

W jakim wypadku mogę reklamować produkty Konsportu?

Pomimo iż dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Klientom produkt spełniający ich oczekiwania, niekiedy zdarzają się błędy lub braki. Aby usprawnić proces reklamacyjny, stworzyliśmy serwis internetowy: reklamacje.konsport.com.pl. Serwis został przygotowany w trosce o należyte realizowanie usług, jakie świadczymy dla Państwa. W kilku prostych krokach serwis przeprowadzi z Państwem proces reklamacji naszych produktów.

+
Pytanie

Czy mogę mieć gwarancję, że ogrodzenie posłuży mi przez lata?

Satysfakcję i długoletnie użytkowanie naszych produktów zapewnia tylko prawidłowy montaż oraz właściwe użytkowanie. Produkty wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem i spełniające założenia w punkcie ogólne warunki gwarancji są objęte gwarancją na prawidłowe funkcjonowanie przez okres 3 lat.

Firma KONSPORT udziela gwarancji na odporność antykorozyjną swoich wyrobów przez okres:

– 3 lat na elementy ogrodzeń przemysłowych ocynkowanych ogniowo,

– 5 lat na elementy ogrodzeń przemysłowych ocynkowanych

ogniowo i pokrytych powłoką malarską metodą proszkową,

– 10 lat na sztachety wykonane z blachy Aluzinc,

– 5 lat na elementy ogrodzeń pokryte powłoką z tworzywa sztucznego.

+
Pytanie

Co muszę zrobić, aby zareklamować produkty Konsport?

Na stronie internetowej firmy KONSPORT można znaleźć formularz reklamacyjny, który należy wypełnić w celu reklamacji, i przesłać za pomocą e-maila do doradcy handlowego.

+
Pytanie

Z czego składa się podstawowe ogrodzenie?

Są to wszystkie elementy niezbędne do kompletnej budowy ogrodzenia w skład, którego wchodzą następujące elementy:

– Ruchome elementy frontu (brama samonośna, brama uchylna, furtka)

– Stałe elementy frontu czyli przęsła

– Słupki

– System mocowań (obejmy montażowe, uchwyty montażowe zawiasy)

– System podmurówek (deski betonowe, płyty XPS oraz łączniki betonowe lub metalowe)

+
Pytanie

Jak najlepiej dobrać bramę wjazdową?

Minimalna szerokość bramy pozwalająca na bezpieczne przejechanie samochodem osobowym to 2,4 m. Warto mieć jednak na uwadze, że aby umożliwić wjazd na posesję większym samochodom  np. dostawczym lub ciężarówką, brama powinna mieć co najmniej 3 m szerokości. Najpopularniejszymi wymiarami zapewniającymi zarówno komfort przejazdu, jak i  podnoszącymi efekt wizualny są bramy o szerokości 4-5 m.

Wybór między bramą uchylną a samonośną jest równie ważnym aspektem warunkującym komfort korzystania z bramy. Może on być uwarunkowany nie tylko aspektem wizualnym, ale również ukształtowaniem terenu czy zabudowy.

 

+
Pytanie

Jaką wysokość ogrodzenia wybrać?

Oferowane przez Konsport elementy ogrodzenia są wykonywane indywidualnie na każde zamówienie. Dzięki temu możemy dobrać niemalże dowolną szerokość i wysokość każdego z elementów. Dobór wysokości ogrodzenia posesyjnego może zależeć od wielu czynników, ale najpopularniejsze ogrodzenia mieszczą się w przedziale 150-170 cm wysokości. W razie wątpliwości przy wyborze wysokości ogrodzenia można skonsultować się z Biurem Obsługi Klienta.

 

+
Pytanie

Kiedy najlepiej stawiać ogrodzenia (na początku budowy czy na końcu)?

Na czas budowy najlepiej ogrodzić działkę ogrodzeniem tymczasowym. Wykonanie stałego ogrodzenia lepiej zostawić na koniec, żeby nie utrudniać dostaw materiałów i manewrowanie sprzętem.  Pomoże to również w dobraniu odpowiedniej kolorystyki ogrodzenia pasującej do koloru wykończenia domu.

+
Pytanie

Czy ogrodzenie wymaga fundamentu?

Wszystkie rodzaje ogrodzeń firmy Konsport montowane na słupkach ogrodzeniowych wymagają wylania fundamentu betonowego punktowego. Jedynym wyjątkiem jest ogrodzenie z siatki leśnej, w którym słupki mogą być zarówno zabetonowane, jak i wbite bezpośrednio w grunt za pomocą specjalnego młota.

+
Pytanie

Jak obliczyć, ile ogrodzenia potrzebuję do swojej posesji?

Pomiary należy zacząć od sprawdzenia na aktualnej mapie geodezyjnej terenu długości odcinków naszego ogrodzenia. Jeżeli nie dysponujemy mapą, udajemy się w teren i po odszukaniu znaków określających granice naszej posesji wykonujemy pomiary.